Хустка
Відзнака
Назва куреня взята із давніх княжих часів Галицької Держави, від того, що автор «Слово о полку Ігоревім» називає Романа Галицького «Шестикрильцем». Курінь заснований в Клівленді, Огайо, ЗСА, в липні 1960 р. старшими пластунками Мотрею Грушкевич, Марусею Фур, Ксенею Олесницького, Христею Сахно й Любою Стецян. Було 15 членок, коли КПС затвердила курінь у вересні 1960. А в 1970 році, курінь начисляв 60 членок, розкинениих по Америці, Канаді й Европі. Найсильніші крила (себто поселення членок) були в Нью-Йорку, Клівленді й Торонті.
Правильник куреня був оформлений, а в ньому завдання і мета — «Летіти понад будним, стреміти до висот». Українське слово, пісня, мистецтво, звичаї і обичаї — це шлях «Шостокрилих» («Перелетна Ніч», «Передача Вінка», «Дівич Вечір», «Андріївський Вечір», танцювальні групи, мистецькі ансамблі і інше). Членки куреня провели ряд виставок українського мистецтва, виступів, доповідей, гагілок, і багато іншої корисної праці. На пластових таборах традиційно проводять «Ніч під Івана Купала» і «Хрещення табору».
Крім плекання гарних звичаїв, в курені також зберігають українську закраску. Гуцульський топірець — ознака курінної, а крайка є важною частиною білої спортової уніформи. Так у житті куреня, а особливо на Курінній Раді, без спеціяльних звичаїв не обійдеться. Під час Перелетної Ночі заслужені членки одержують свої крила. Велику ролю відіграє аінок як символ дружби, любови і радости, та гаряча свічка як символ правди.
Найгарніший з усіх звичаїв — це весільний звичай. Вінком, сплетеним з пишних маків, волошок і роменів, вбирають голову молодої. Цей вінок мандрує від молодої до молодої із міста до міста. Молоду коронує попередниця разом із приявними «Шостокрилими», які виконують приписаний ритуал. До вінка нова молода додає свою стрічку із своїм підписом і свого чоловіка, який при цій нагоді стає членом Шок-Прияту. Так впроваджують подругу на нову дорогу життя і пригадують, щоб вона українське зерно внесла у нову хату, де воно повинно рости і розвиватися від покоління до покоління.
В 1989 році діяльність старшопластунського куреня «Шостокрилі» відновилася в Клівленді, де сьогодні знаходиться найбільше крило. Створилися в той час також нові крила в Балтиморі і в Торонті. Праця куреня далі зосереджується довкола українських традицій, пісень і мистецтва, а такох виховної праці. Членки беруть активну участь у різних виховних ролях в станицпі і на таборах. Щороку приготовляють новацьку сценку св. Миколая та помагають під час різнаих пластових свят.
Мета відродженого куреня залишилася та сама: «Летіти понад будним, стреміти до висот!»